TOPlist

 

Nastavení Návod   Srovnání klientů + download Hitparáda hubů Hublisty Firewall XP

Bany Příkazy a Rawy Časté dotazy Tipy a Triky Cdma a Fup Odkazy Fórum Home

Návod: Jak obejít omezení FUP1 pro DC++ u služby Eurotel Data Express 

Tento návod není mou prací, ale vyrobil ho člověk, který si říká HLaVa s jehož laskavým svolením ho zde prezentuji.

Předem je třeba říci, že Eurotel uplatňuje v současné době dva druhy omezení pro DC++ a tento návod funguje pouze na první verzi (FUP1).

Diskuse k tomuto tématu je zde: http://www.cdma.cz/diskuze.php?vlakno=32134

WWW stránka autora je zde: http://www.gigahosting.cz/hlava81/

 

Update 25.8.2005 - Obávám se, že tento návod díky změnám technologií FUP dokáže pomoci jž jen velmi malému počtu zákazníků Eurotelu. Proto ho zřejmě při příští větší aktualizaci webu odstraním!

 

Použití DC pomocí Eurotel Data Express bez uplatnění FUP:

 

Takže nejprve bude zapotřebí stáhnout si k tomu určený software a tím je StrongDC++. Ten lze stáhnout třeba zde: http://snail.pc.cz/StrongDC/sdc-100rc8.rar. Zde je domovská stránka programu http://strongdc.berlios.de/

 

Soubor rozbalte kdekoliv pomocí WinRARu a spusťte „StrongDC.exe“

Po spuštění programu klikněte na „File -> Settings“

 

Poté se zobrazí volby nastavení. Jako první začneme položkou „General“ – položka „Personal Information“.

Zde je nutné vyplnit položku „Nick“ neboli vaši přezdívku = jméno, pod kterým chcete vystupovat na DC. Ostatní položky nejsou povinné, nicméně je dobré je vyplnit – záleží na vás. „E-Mail“ = vaše e-mailová adresa. „Description“ = popis vašeho připojení. „Connection type“ = způsob vašeho připojení – pro CDMA tedy Wireless (bezdrátové) a „Down/Up“  = rychlost pro odesílání / příjem dat. Teoretická rychlost je 2048/156. Nastavení závisí pouze na vás a nic tímto nastavením neovlivníte.

V dalším okně „Connection Settings“ klikněte na „Get Ip Adress“.

To je vše a přejdeme k další položce.

 

Další v pořadí je „Sharing“.

Zde je dobré nasdílet nějaké množství dat, které chcete nabízet dalším uživatelům DC. Kolik a jaká data záleží na vás. Nicméně jednu položku je v tomto okně dobré upravit. Tou položkou  je „Upload Slots“ – hodnotu nastavte maximálně na „2“. Majitelům CDMA nedoporučuji vyšší nastavení.

 

Další v pořadí je volba „Downloads“

Položka „Default download directory“ označuje umístění pro stahované soubory a položka „Unfinished downloads directory“ označuje umístění pro nedokončené soubory. Obě umístění lze změnit tlačítkem „Browse“.

„Maximum simultaneous downloads“ nastavte na hodnotu „10“. Více jistě není potřeba.

 

Další položka, která stojí za zmínku je „Advanced“

Zde doporučuji zaškrtnout políčka „Skip zero-byte files“ (přeskakovat soubory s nulovou velikostí) a „Use small send buffer (enable if uploads slows downloads a lot)“, pokud preferujete při hledání mít automaticky zapnuto vyhledávání pouze s volnými sloty pro stahování, pak ještě můžete zaškrtnout políčko „Search only users with free slots by default“ (nedoporučuji). Vše ostatní ponechat beze změny.

 

Nyní přejdeme k nastavení „StrongDC++“

Zde pokud se chcete vyhnout stáhnutí „fake“ neboli falešných souborů můžete zaškrtnout políčko „Search only files with TTH by default“. A konečně narážíme na nastavení, týkající se FUP. Pokud si přejete, aby se neuplatňovalo FUP ze strany poskytovatele, tedy Eurotelu na přijímaná data (tedy download), pak zaškrtněte políčko „Send garbage on incoming connection (to avoid ISP P2P throttling)“, pokud si přejete totéž u odchozích dat (což není nutné, protože Eurotel prozatím na odchozí data, tedy upload, FUP nezavedl), pak zaškrtněte položku „Send garbage on outgoing connection (to avoid ISP P2P throttling). Pokud si ještě přejete odpojit při stahování uživatele, od kterých data nepotečou směrem k vám alespoň rychlostí 1,2kB/s, pak zaškrtněte „Automatically drop source with speed below 1,2kB/s“.

Mírná nevýhoda programu StrongDC++ je, že není tolerován na všech HUBech, proto pokud se vám stane, že budete z HUBu odpojeni z důvodu použití StrongDC++, můžete zkusit nastavit emulaci v položce „Client Emulation“ – možnosti jsou StrongDC++, CZDC++ a DC++. Pokud se vám ani tak nepodaří připojit se na HUB, pak máte prostě smůlu. Vše ostatní ponechat beze změny.

 

Nyní přejdeme k nastavení „Limits“

Zde si můžete nastavit omezení rychlosti pro odchozí a příchozí data.

Obecně by jste limity nastaveny mít neměli, ale pokud chcete používat internetové připojení i k jiné činnosti, než jen stahování na DC, pak je doporučuji alespoň přes den zavést. Navíc u připojení CDMA je stahování dat hodně závislé na odesílání = čím vyšší odesílání (upload), tím horší/pomalejší příjem (download). Nejlépe je si zvolit nějaký kompromis. U připojení CDMA je maximální hodnota rychlosti odchozích dat asi 19kB/s. Mé nastavení DC je následující: zaškrtnout položku „Enable transfer rate limiting“ a do kolonky „Upload speed“ vložit „14“, do kolonky „Download speed“ vložit „32“. Obecně platí, že rychlost pro stahování může být maximálně 7x rychlosti pro odesílání. V době, kdy počítač nepoužíváte – tedy převážně večerní hodiny, můžete limit rychlosti zrušit: zaškrtněte „Use Alternate Limiting from“ a zvolte si od kdy do kdy. Pro rychlosti bez omezení zadejte do obou políček hodnotu „0“.

 

Jako poslední za zmínku ještě stojí nahlédnutí do položky „Segment Downloading“

Pokud si přejete, aby se program při stahování dat nadále pokoušel vyhledávat nové zdroje těchto dat, pak zaškrtněte položku „Automatically search for alternative TTH source every“ a do kolonky vepište čas, jak často se má pokoušet program o vyhledání alternativních dat. Hodnota nižší, než 5 minut je zbytečná.

Pokud si přejete nezačínat nový segment při dosažení určité rychlosti, pak zaškrtněte volbu „Don’t begin new segment if overall file speed is over“ a vložte rychlost v kB/s.

Jako poslední zde stojí za zmínku položka „Number of segments based on the file size“. Zde si lze nastavit, kolik segmentů se má otevřít pro stahování dat o určité velikosti. Vícesegmentovým stahováním rozuměj stahování od více uživatelů současně. Nastavení závisí na vás. Mé nastavení – viz. obrázek.

 

Toť vše. S tímto nastavením můžete program StrongDC++ používat bez zavední FUP a odesílat/přijímat tak data maximální dosažitelnou rychlostí. Pokud ani s tímto nastavením nedocílíte vyšších rychlostí, pak bohužel máte smůlu nebo se musíte poohlédnout po jíném způsobu. Pro ilustraci zde uvádím dva obrázky, při takto nastaveném DC (jen pro úplnost – před nastavením byla rychlost 1,5 – 4 kB/s).

 

sponzor sekce
     

 

WebZdarma.cz

 

 

http://dcplusplus.unas.cz