TOPlist

 

Nastavení Návod   Srovnání klientů + download Hitparáda hubů Hublisty Firewall XP

Bany Příkazy a Rawy Časté dotazy Tipy a Triky Cdma a Fup Odkazy Fórum Home

DC++ nastavení

  • Instalace

Takže, já bych začal tím, že si opatříme tenhle soft. Nejlépe zde.

 

  • Údaje o Vás

Proklikáte se instalací až k cíli a program spustíte. První vám vyskočí tabulka, kde vyplníte údaje o sobě, pak rychlost připojení a Description - já tam dal P, protože většina z vás bude passive (neveřejná IP)

 

Aukro.cz
  • Passive/Active

V záložce Connection settings si hned nastavíme, že jsme passive. V případě, že máme veřejnou IP, tak zaškrtneme Active a vyplníme svou IP. Port lze nechat nevyplněný.

Jestli si IP adresu nepamatujete, tak ji zjistíte třeba na adrese http://www.whatismyip.com/

Pozor: na uvedeném odkazu vám to vždy ukáže nějakou IP adresu. V případě, že svým poskytovatelem internetu nemáte věřejnou IP adresu přidělenou (většinou se za ni platí), tak se Vám právě ukázala adresa nějakého routeru. Tu tam nemá cenu vyplňovat a dejte si passive.

Pozor: Často je vidět otázka typu "Mně nejde vůbec stahovat od toho, ale od tamtoho to jde". V 90% případů je to tím, že jste oba passive - tedy oba používáte neveřejnou IP adresu a tudíž je vaše komunikace nemožná. Takže rovnice je jasná. Passive uživatel může stahovat pouze od Active uživatelů. Active uživatel se dostane ke každému!

 

  • Downloads

V záložce Downloads si nastavíte kam se vám budou stahovat souboru. Do položky Unfinished downloads radím nastavit jiný adresář, protože tam budou nedotažené soubory, které se vám po dokončení přesunou do adresář Default. Takhle v tom budete mít větší pořádek.

Limits - první číslo udává kolik věcí najednou se vám může stahovat - jsou to takzvané Sloty pro download. Druhé číslo značí minimální rychlost, aby vám program povolil další stahování. To proto, že jaksi nemá smysl tahat na deseti vláknech rychlostí 100b/s.

V položce "Download to" (nebo Favorites) si můžete určit ještě  další  stahovací adresáře, když chcete stahovat třeba různé typy souborů do jiných složek.

V poslední verziDC++ je navíc záložka queue, kde si například můžete určit velikost malých souborů, které budou mít vyšší prioritu stahování.

 

  • Share

A máme tu další důležité tlačítko SHARE. Protože nic není zadarmo, tak i tady musíte něco nabídnout. Tlačítkem Add folder si najdeme na disku poklady co chceme sdílet a odklepnem. Program si souboru překontroluje a zařadí do share. Celková velikost sdílených souborů se vám objeví dole v okně. Dále si ještě musíme nastavit množství slotů kterými od vás budou moci ostatní stahovat- jsou to takzvané Sloty pro upload. V místních končinách obecně platí pravidlo na jeden připojený hub máte mít otevřen jeden slot.

 

  • Apperance

V kartě Apperance se nastavíte pár věcí, aby Vám program vyhovoval.

 Například: Zobrazení času u zpráv v chatu, minimalizace do ikony v tray, vypnutí zobrazování hlášek o vykopnutí z hubu, zobrazován příchozích a odchozích uživatelů, zobrazování státu uživatele, se kterým jste v kontaktu... atd. 

 

Vypíšete si zde text zprávy v nepřítomnosti (aeay)

Nastavíte formát času. Vůdčí znak je % - příklad %H:%M-%S

Dá se zde ale nastavit čeština, kterou si stáhnete z netu (např. cestiny.cz). Tlačítkem browse ten *.xml soubor najdete na disku. Pak je třeba program zavřít a znovu spustit.

 

  • Advanced

V záložkách Colors, sounds  si nastavíte program podle svého vkusu - není třeba zvláštního návodu.

Záložka Logs umožňuje zaznamenávat do txt souboru všechny zprávy z Vašeho pobytu na hubu. Můžete si zvolit co chcete ukládat a případně do jakých složek.

Karta Windows nabízí volbu, která okna se Vám otevřou při spuštění programu.

Jsme v Advanced. Zde vypíchnu pár zajímavých voleb.

Důležitá volba je Automatically search for... - když tohle zvolíte, tak si program bude sám hledat alternativní zdroje souborů pro vaše požadavky.

Register dchub:// - umožní Vám v budoucnu připojit se na hub pomocí odkazu ve webovém prohlížeči

Show progress bar - záleží na vás, jestli tam chcete ten zelený proužek, co ukazuje jak daleko jste se stahováním.

Automatically SFV checking - když taháte složku s mp3 a je v ní i soubor *.sfv, tak dc++ provede kontrolu kompletnosti.

Use antifragmentation method - tahle volba Vám před začátkem stahování vytvoří na disku soubor o konečné velikosti stahovaného souboru a až do toho potom stahuje.

Enable safe and compressed transfers - doporučuji vypnout, protože komprese při stahování často vede k nemožnosti stáhnout soubor až do konce.

Automaticaly match quere - další důležitá volba. Když najde program u někoho stejný soubor, který chcete stáhnout, tak automaticky hledá, jestli nemá ještě další soubory co chcete.

 

User commands - zde si zkušenější uživatelé můžou nadefinovat příkazy, které se pak jedním kliknutím zobrazí například v chatu. OPové tam maj krom jiného i příkazy pro banování. Detailněji jsou příkazy popsány v sekci Příkazy a Rawy.

Příklad: <%[nick]> na chatu se nepise s hackama a carkama - dostanes banana ;), 

<%[nick]>  jestli neumis nastavit dc++, tak koukni na http://dcplusplus.unas.cz

 

  • Připojení k HUBU

Teď máme nastaveno a můžeme se zkusit připojit k hubu. Při prvním použití použijeme seznam veřejných hubů. Později si zřejmě nějaké přesunete do oblíbených a budete se k nim připojovat odtud. Přidat hub do oblíbených můžete například poklepnutím na něj pravým tlačítkem myši v seznamu veřejných hubů nebo příkazem /fav napsaným do hlavního chatu, když už jste na hubu připojeni.

Takže otevřeme okno Public hubs a zobrazí se nám spousta hubů seřazených podle množství připojených lidí. Vám už jen stačí si vybrat hub, který vyžaduje přijatelnou velikost sdílených souborů (SHARE) a poklepáním se připojit. Je zpravidla jedno ke kolika hubům najednou se připojíte. Záleží na počtu otevřených upload slotů a rychlosti vaší linky. Některé huby, ale mají stanoven maximální limit ke kolika hubům můžete být připojení. Takže až ho překročíte, tak vás od sebe prostě vykopnou.

 

  • Vyhledávání a stahování

Pomocí tlačítka s lupou (SEARCH) otevřeme okno, kam zadáme požadovaný výraz a potvrdíme. Počkáme až nám to něco najde a vybereme si mezi výsledky nejlépe uživatele co má volné sloty. Pak už jen stačí 2x poklepet a stahujeme.

Podrobnější návod je v sekci vyhledávání.

 

sponzor sekce
     

 

WebZdarma.cz

 

 

http://dcplusplus.unas.cz

NAVRCHOLU.cz