TOPlist

 

Nastavení Návod   Srovnání klientů + download Hitparáda hubů Hublisty Firewall XP

Bany Příkazy a Rawy Časté dotazy Tipy a Triky Cdma a Fup Odkazy Fórum Home

Časté dotazy

Google
 

 • Co je to Vlastně to DC++?

DC++ je P2P síť, kde se dají stahovat a sdílet soubory s ostatními uživateli.

Základní princip je ten, že existuje HUB (server), ke kterému je připojeno pomocí klientů množství uživatelů. Když už jste na HUBu, tak můžete vyhledávat soubory co potřebujete u ostatních uživatelů, co jsou připojeni na stejném HUBu. V případě, že naleznete co jste chtěli a uživatel od kterého chcete stahovat má volné sloty, tak HUB zajistí vaše vzájemné spojení a pak již probíhá komunikace mezi vašimi dvěma PC bez asistence HUBu. Takto to samozřejmě funguje i v případě, že někdo našel něco zajímavého u Vás.

 

 • Nemůžu se připojit k žádnému HUBu. Hublist se mi nechce otevřít. Nemůžu se k nikomu připojit.

Toto jsou vůbec nejdiskutovanější problémy ve fórech- zároveň mohou mít několik řešení.

 • Máte zapnutý Firewall ve Windows

 • Máte špatně zvolené, že jste Active, přičemž nemáte veřejnou IP adresu a musíte si zvolit možnost Passive

 • Máte Vaším "firemním" administrátorem zakázány porty, které využívá DC++. (411,412,413...4111..atd)

 • Jestli vám jen nejde stáhnout seznam veřejných hubů (Hublist), tak překontrolujte správnost jeho adresy - např otevřením ve webovém prohlížeči. Jestli jste za Proxy serverem, tak je třeba v Nastavení/downloads vypsat jeho adresu i s portem.Můžete také zkusit zadat adresu nějakého hubu manuálně - ctrl+q. Jestli se připojíte, tak je něco špatně s adresou Hublistu.

Pozor! Mně jednou nešel načíst Hublist jen proto, že jsem měl před jeho adresou odklepnutou jednu mezeru.

 

 

 

 • Zpomaluje se mi stahování, až klesne na nulu.

Toto může být způsobeno třeba tím, že používáte segmentové stahování a protějšek ho špatně podporuje. Zkuste ho vypnout.

Může to být ale také tím, že váš ISP používá službu QoS a "přiděluje" rychlost podle toho co děláte. DC++ ve většině případů má jen velmi malou prioritu (třeba oproti surfování) a proto jakmile je zjištěno, že stahujete z DC++, tak se vám automaticky snižuje rychlost.

ADSL a jiná asymetrická připojení mívají občas problém v tom, že se jim postupně zpomaluje download. Dá se to vyřešit tím, že si zaškrtnete volbu Use small send buffer v Advanced. Také pomohlo použití klienta s omezovaním rychlosti a v něm nastavení nižší hodnoty pro upload. Poté již download fungoval dobře.

 

 • Active / Passive

Už jsem psal výše, že Active je uživatel, který má k dispozici veřejnou IP adresu.Většinou jí poskytovatel internetu přiděluje za nějaký poplatek.

Jestli ji nevíte z hlavy, tak se dá zjistit třeba na webu http://www.whatismyip.com/

Základní princip tkví v tom, že Active uživatel může stahovat od Active i od Passive. Passive uživatel může stahovat jen od Active.

 

 • Chci být ACTIVE. Jak na to?

Nedělejte si iluze. Většinou to nejde, ale za vyzkoušení stojí jeden z těchto návodů:

www.bestofallhub.com

www.sdileni.cz

www.aliki.speednet.cz

 

Aukro.cz
 • Co jsou to ty sloty?

Předně je třeba říci, že jsou sloty pro Upload a pro Download.

Příklad: Máte otevřeny 3 sloty na upload - to znamená, že od Vás najednou mohou stahovat tři lidé. To samé platí i o slotech pro download. Když máte nastaveny také 3, tak můžete stahovat od tří lidí zároveň.

Toto nastavení si spravujete sami. Záleží tedy na Vás kolik si toho otevřete. Některé huby vyžadují poměr na otevřené upload sloty. Většinou musíte mít na 1 připojený hub otevřen 1 slot. Některé huby omezují i maximální celkový počet otevřených upload slotů. Většinou je to v závislosti na rychlosti Vašeho připojení. Je třeba si přečíst pravidla při vstupu na HUB. Některé programy např. StrongDC++ mají volbu "poměr slotů", do které napíšete 1 a program Vám automaticky otevře slot při připojení na další hub.

Ještě navíc můžete udělit konkrétnímu uživateli tzv. Extra slot. Poklepnete na jeho jméno pravým tlačítkem myši a dáte "Grand Extra Slot".

Když chcete něco stáhnout a objevuje se vám hlášení, že nejsou dostupné žádné sloty, tak člověk, od kterého chcete stahovat má prostě všechny obsazeny už od jiných uživatelů. Zbývá vám buď počkat až se uvolní a nebo třeba podle "tohoto návodu"  najít alternativní zdroje - tedy člověka, který sdílí ten samý soubor.

 

 
 • Co jsou to segmenty?

Segmentové stahování znamená, že Váš klient dokáže stahovat jeden soubor od více lidí najednou. Tuto volbu musíte mít povolenou v klientovi. Najdete to někde v sekci "Nastavení".

V praxi to vypadá tak, že dáte něco vyhledat. Pokud něco naleznete, tak si to přidáte do fronty a soubor se podle vašeho nastavení segmentů sám rozdělí na ideální počet segmentů. Pokud Vám vyhledávání našlo, že tento soubor vlastní více lidí, tak se Vám zpravidla začne tento soubor stahovat od více lidí najednou. Samozřejmě tito lidé musí mít volné sloty (více o odstavec výš). Pokud nejsou volné sloty, tak to bude hlásit něco ve smyslu, že není od koho stahovat žádný segment. I v tomto případě je nejlepší cesta vyhledat náhradní zdroje a přiřadit je ke stahování k tomuto souboru (pravé tlačítko). Někdy je naleznete na hubech, kde už jste, někdy budete dlouho zkoušet nové huby. Záleží na štěstí a hlavně na rozšířenosti souboru, co potřebujete.

 

 
 • Jak přejít na jiného klienta, se zachováním fronty souborů a nastavení?

Není to nic složitého. Obecně lze říci, že v naprosté většině případů stačí nového klienta rozbalit na disk a překopírovat do něj všechny *.xml soubory. Mohou se vyskytnout dva problémy:

1. U těchto dvou klientů nemusí být uloženy *.xml soubory ve stejných adresářích. Pozor na to. Namátkově: 

DC++ - kořenový adresář
CZDC++ - kořenový adresář
StrongDC++ - adresář Settings
DCDM++, McDC++ - adresář XML
Zion++ - adresář Config      ...atd, atd

2. Nemusí korektně pokračovat stahování, když přecházíte z klienta, který podporuje Segmentové stahování na klienta, co ho nepodporuje. Zřejmě by tento klient bez "segmentů" ořízl stahovaný soubor o segmenty, které nejsou dokončené a také o ty, které přímo nenavazují na začátek souboru. Prostě by zřejmě smazal všechno od první "díry" dál. V horším případě by začal tahat úplně od začátku.

Zde vysvětlím jaké informace jsou uloženy v jednotlivých *.xml souborech.

ADLSearch.xml - zde se ukládá nastavení pro ADL hledání. Co to vůbec je najdete např zde.

DCPlusPlus.xml - uloženy všechny informace o nastavení programu (nick, cesty, volby, vzhledy...).

Favorites.xml - zde máte oblíbené huby+hesla, uživatele, uživatelské příkazy.

HashIndex.xml - zde jsou informace nasdílených souborech. Součástí je i soubor HashData.dat.

Queue.xml - Důležitý soubor, kde máte uloženu frontu souborů ke stahování. Queue.xml.bak je záložní souvor pro případ, že se Vám zboří fronta.

Do xml jsou také ukládány informace o smajlících, čeština, fake detektor, atd. Pro většinu lidí jsou ale tyto soubory méně podstatné.

 

 • Winamp - jak udělám, aby se v hlavním chatu ukazovalo, co mi právě přehrává Winamp?

Tato frajeřinka se aktivuje tak, že do hlavního chatu odešlete příkaz /winamp nebo /w - podle klienta, co používáte.

Obsáhlý seznam příkazů, co můžete psát do hlavního okna najdete v sekci "Příkazy do chatu"

 

 • Share

Share jsou soubory, které sdílíte a které si od Vás mohou ostatní stáhnout. Na některých HUBech po vás budou chtít sdílet třeba 1 GB, jinde zase třeba 150 GB.

 

 • OP - Bot

Op je operátor na HUBu. Stará se o pořádek a dodržování pravidel. Může Vás vykopnout, když se nebudete chovat tak jak máte. Zaregistruje Vás a možná i poradí, když ho slušně požádáte.

Bot - je robot, který se v seznamu uživatelů tváří jako uživatel. Slouží k rozesílání různých zpráv a když je nakrmen nějakými scripty, tak s vámi třeba i pokecá

 

 • Kick / Ban

Kick - krátkodobé vyhození z HUBu

BAN - Dlouhodobější vyhození z HUBu - většinou za vážné porušení pravidel.

 

 • TTH / Magnet (magnetlink)

TTH - (Tiger tree hash) je vlastně kontrolní součet souboru. V DC++ se používá proto, že vyhledáním souboru se stejným TTH Vám umožní v případě potřeby stahovat stejný soubor od více lidí. Oceníte ho v případech,  kdy se Vám odpojí člověk od kterého jste stahovali. Kliknete ve frontě souborůna soubor, který se vám přerušil a dáte hledat jiné zdroje. Program pak právě podle TTH vyhledává jiné zdroje.

V dřívějších dobách fungovalo hledání náhradních zdrojů podle názvu a velikosti soubor. Často se ale jednalo o lehce pozměněný soubor se stejnou velikostí. Pak to např. u audia  při přehrávání různě praskalo atd... Proto jsou dnes na hubech preferováni klienti s TTH. Na většinu hubů se nedostanete s klientem starším než verze 307.

MAGNET - Magnety nebo-li magnetlinky jsou vlastně TTH "OVĚŘENÝCH a KVALITNÍCH" souborů, které jsou uveřejněny na webových stránkách. Po kliknutí na odkaz magnetlinku se vám automaticky spustív DC++ hledání daného souboru.

Jak postupovat při stahování za pomoci magnetlinků vysvětlije tento návod.

 

sponzor sekce není
     

 

WebZdarma.cz

 

 

http://dcplusplus.unas.cz

NAVRCHOLU.cz