TOPlist

 

Nastavení Návod   Srovnání klientů + download Hitparáda hubů Hublisty Firewall XP

Bany Příkazy a Rawy Časté dotazy Tipy a Triky Cdma a Fup Odkazy Fórum Home

DC++ a Firewall ve Windows XP SP2

 

V několika případech jsem na této stránce radil, že pro zprovoznění DC++ je potřeba vpnout nebo přenastavit firewall. Ovšem spoustě lidí dělalo problém firewall najít a tento úkon provést. Proto je tu tahle podstránka ;)

 

  • Co to je, kde to je?

Firewall slouží k tomu, aby se Vám do počítače nedostal kdekdo a také kdeco :) (v dalším textu budu již používat pouze zkratku FW). Existuje jich samozřejmě více druhů od několika výrobců, ale já se zaměřím na FW pro WinXP. Od Service Packu 2 pro XP se totiž tento FW sám spouští při instalaci.

Takže vlastní FW je nastavitelný u každé Vaší síťové karty. Dostanete se k nim přes Start/Ovládací panely/Síťová připojení. Zde se Vám právě zobrazí vaše síťové karty. Většina lidí tam má jednu, ale například já tam má 5 kousků (wifi, 2x lan, firewire a satelit). Vy se tedy zaměříte na síťovku, která Vám zprostředkovává internet. Kliknete na ni pravým tlačítkem a dáte "Vlastnosti". Vyskočí Vám okno jako je na obrázku vpravo.

 

 

  • Nastavení

K nastavení vlastního FW se dostaneme po kliknutí na třetí záložku "Upřesnit". Zde pak klikneme na tlačílko "Nastavení". Zde ho pak můžete rovnou vypnout (když jste schovaní v síti, kde již na routeru nějaký firewall funguje a nebo používáte jiný FW) a nebo si nastavíte výjimku podle dalšího odstavce.

  • Výjimky

Když máte veřejnou IP a nepoužíváte žádný jiný FW, tak jsou výjimky jediná rozumná volba.

Toto se dělá tak, že klikneme na kartu "Výjimky" a zaškrtneme políčko u DCplusplus. Jestli není DC++ v nabídce programů k udělení výjimek, tak si ho musíme Do nabídky doplnit tlačítkem "Přidat". Poté už by měla veškerá komunikace na DC++ běžet mimo FW. Vše je vyobrazeno vpravo.

  • Závěr

Firewall ve WinXP je jednoduchá záležitost, a tak zřejmě by měl být tento návod dostačující.

 

 

Návody na další Firewally

 
Protože není myslím potřeba dělat práci, která už je hotova, tak zde přikládám odkazy jak nastavit další u nás používané firewally.


Jak nastavit Norton Personal firewall ?
Jak nastavit Zone Alarm PRO firewall ?
Jak nastavit Kerio Personal firewall 2.x , 4.x ?
Jak nastavit McAfee Personal firewall plus ?

 

sponzor sekce
     

 

WebZdarma.cz

 

 

http://dcplusplus.unas.cz

NAVRCHOLU.cz