TOPlist

 

Nastavení Návod   Srovnání klientů + download Hitparáda hubů Hublisty Firewall XP

Bany Příkazy a Rawy Časté dotazy Tipy a Triky Cdma a Fup Odkazy Fórum Home

Tipy a triky

Tady je ještě pár návodů, které přímo nesouvisí c DC++, ale můžete je vidět ve fóru.

 • bin, cue, ccd
Častá otázka v diskuzích je. Stáhnul jsem si hru, ale nejde to nijak spustit. Je tam jen nějakej soubor bin a cue; popřípadě ccd.Takže tohle jsou image cd, které je třeba napřed vypálit. Buď třeba v Neru -> soubor ->otevřít -> načíst ten cue soubor a pak už dát pálit - primitivní

Soubory *.ccd Nero neumí, ale úspěšně je vypálíte např. v Clone CD nebo Alcohol 120%. Činnost to je jednoduchá. Skoro v každém takhle vypáleném cd pak najdete textový soubor co s tím dál dělat a jak to rozchodit.

Zde je hodně obsáhlý seznam programů s příponami, které umí vypálit (vytvořit).

 

 • Jak poznám  kompletní CD?
Další: Jak poznám, že mám to cd staženo komplet? Máme několik možností.
 • Buď se koukneme na stránky prodejců cd (vltava.cz, amazon.com...) a tam se podíváme kolik má to které cd skladeb. Může nás to ale mást, protože často vychází několik verzí CD.
 • Použijeme program, který se umí připojit do CDDB (databáze vydaných cd) např. PsychicMP3. V tom načteme celý adresář stažených MP3 a jestli máme štěstí, tak nám program oznámí, že je se jedná o to a to cd a nabídne nám natagování a přejmenování souborů podle našich představ. Výborný freeware program.
 • Jestli je v adresáři společně s Mp3 i soubor *.SFV, tak si můžeme nainstalovat např. program cSFV a pak odklepnout *.SFV soubor, který je u MPtrojek. Program nám ukáže, jestli jsou soubory všechny, popřípadě které chybí. Právě jsem zjistil, že Total Commander také umí pracovat se soubory SFV. Takže stačí tento soubor spustit v Totalcmd a ono se vám CRC souborů překontroluje.

 

 • Jak udělat kvalitní MP3
K tomuhle návodu mě vede skutečnost, že se pořád objevují nové tituly zkomprimované do kvality 128 kbps. Proč? Zabije nás snad ten 1 MB navíc?

Snažte se tedy udělat mp3 alespoň 192 kbps. Používejte codec "LAME"! Pak už je jedno v jakém programu to budete komprimovat. Já můžu doporučit třeba úplně jednoduchý program Razorlame.

 

 • Jak rozsekat jednu dlouhou mp3 na skladby
Tot opět můžeme udělat za přítomnosti souboru *.cue v adresáři se souborem mp3. Pomocí programu např. Musiccutter načteme *.cue soubor a ten dá programu instrukce na kterých místech má mp3 rozsekat.

Pozor, jestli se jedná o živák, tak to nedoporučuji sekat. Nero umí *.cue také načíst a podle něj to vypálí tak, že při přehrávání nejsou slyšet přechody mezi skladbami.

 

 • Proč mi nejde právě stažený Divx film?

Nečekejte žádné chytré video kompatibilní rady. Prostě si zkuste stáhnout a nainstalovat nové divx kodeky. Lidi, kteří se v tom pohybují a tyto filmy do divx převádí, tak většinou jedou podle nejnovějších kodeků.

 

 • Titulky a kompatibilní přehrávač.

Titulky většinou seženete již u filmu, ale když ne, tak třeba zde http://www.titulky.com/ . Přehrávačů je víc, ale mně vyhovuje MV2Player - je náš :)

Právě jsem narazil na přehrávač Zoom Player a rozhodně není k zahození.

 

 • Jak obejít omezení u tarifu Eurotel Data Express

Zde je takový návod jak obejít omezení FUP1 u CDMA Eurotel

 

 • DVD obaly

Na DC++ se dá sehnat ledacos a když se to nepovede, tak doporučuji následující dva odkazy

 

 • rzr, mcz, cmp, piad, amrc, ube ...

Onehdy jsem ve fóru narazil na dotaz, který mě docela pobavil "Čím přehraju mp3 s koncovkou piad". Jak prosté. Přehrajete je jakýmkoliv mp3 kompatibilním přehrávačem, protože tag piad nemá vůbec žádný vliv na funkci *.mp3 souboru. Je to pouze takový podpis toho od koho takový soubor pochází.

 

 • dctmp, tdc, jc, getright,..

Taktéž koncovky *.dctmp, *.tdc, *.jc! *.getright *.dat dělají uživatelům problémy. Není divu jedná se totiž o nekompletní soubory. Ve spostě případech to ale přesto jde. Stačí jen odmazat tu dočasnou koncovku.

 

sponzor sekce
     

 

WebZdarma.cz

 

 

http://dcplusplus.unas.cz

NAVRCHOLU.cz