TOPlist

 

Nastavení Návod   Srovnání klientů + download Hitparáda hubů Hublisty Firewall XP

Bany Příkazy a Rawy Časté dotazy Tipy a Triky Cdma a Fup Odkazy Fórum Home

Základní používání DC++

  • Sdílení

Na začátek bych doporučil prostudovat sekci "Návody a nastavení" hlavně nastavení typu připojení. Většině z Vás to půjde jen v módu Passive. Jestli se Vám moc nechce, tak uvedu základní body ke splnění:

Spusťte si program a otevřte si okno "nastavení/sdílení" (settings/sharing) - zde si najdete na disku adresář se soubory, které chcete sdílet a přidáte ho tlačítkem "Add". Program pak bude nějakou dobu soubory kontrolovat a zjišťovat jejich kontrolní součet (TTH). Rozumná velikost sdílení je v našich končinách něco kolem 10GB. Každý hub má ale jiné požadavky, což  zjistíte třeba v Hublistu (další odstavec)

V tomto okně si ještě nastavte počet upload slotů - cest po kterých od Vás budou moci ostatní stahovat. Většinou je povinnost, abyste měli jeden slot na jeden připojený hub.

 

  • Připojení na hub

Jen pro info: Hub je vlastně obyčejný počítač, na kterém je spuštěn software (Verlihub, Ynhub, Ptokax...), který umožňuje, aby se k němu připojili uživatelé jako vy. Připojit se na hub můžete několika způsoby.

1. Použijete seznam veřejných hubů -tzv. Hublist. Ten si otevřete stisknutím kláves ctrl+p a vyberete si v něm hub podle svého gusta a velikosti Vašich nasdílených souborů a dáte připojit. Zde máte na výběr dokonce z několika Hublistů. Jejich adresy můžete přidávat v okně settings/downloads/configure public hublist a nebo přímo v okně hublistu pomocí tlačítka configure.

2. Zadáte adresu hubu ručně pomocí tlačítek ctrl+q. Seznam adres většiny českých hubů je např. pod odkazem Hitparáda hubů.

3. Kliknete na www na odkaz dchub:// - aby Vám toto fungovalo, musíte mít v settings/advanced zaškrtnutou volbu Register with Windows to handle dchub://. Jestli to funguje můžete zkusit kliknutím na ikonu vlevo.

 

  • Vyhledávání
Pomocí tlačítka s lupou (SEARCH) a nebo příkazem ctrl+s otevřeme okno, kam zadáme požadovaný výraz a potvrdíme. Počkáme až nám to něco najde a vybereme si mezi výsledky nejlépe uživatele co má volné sloty. (Sloty jsou údaje s lomítkem. Např: 3/5 - znamená, že má uživatel volné 3 sloty z pěti a lze tedy od něj stahovat. Více o slotech je napsáno v sekci Časté dotazy). Pak už jen stačí 2x poklepet a stahujeme. 

Tak takhle to bude fungovat když chcete třeba jen jeden soubor nebo když vám bude jedno jak dlouho stahování bude trvat.

Vzhledem k tomu, že DC++ podporuje stahování stejného souboru z více zdrojů, tak doporučuji se zaměřit na nejčetnější soubor a ne jen na uživatele, který má momentálně volné sloty.

Takže na nás bude opět zadat název souboru nebo adresáře co chceme a potom SEŘADIT VÝSLEDKY VYHLEDÁVÁNI PODLE TTH ROOT (StrongDC++ řadí podle tth automaticky). Vybereme si samozřejmě jednoho z uživatelů, co má soubor, který se vyskytuje nejčastěji. Jestli má dokonce volný slot, tak tím líp. Od něj pak dáme stáhnout filelist (kompletní seznam jeho souborů). Pravé tlačítko myši a volba stáhnout seznam souborů (get filelist)

Když se nám stáhne požadovaný filelist, tak se koukneme jesli jsou v adresáři všechny soubory co tam mají být a dáme stahovat celý adresář.

 

!!! ==> Jestli nic nemůžete najít, tak zkuste vyhledat něco, co na hubu určitě je. Třeba "setup" nebo "mp3"

Jakmile to nic nenajde, tak je velká pravděpodobnost, že máte zvoleno, že jste active, ale přitom jste ve skutečnosti passive. Stačí to jen změnit v nastavení. <==!!!

 

  • Náhradní zdroje

Tato volba se používá v případě, že se nám odpjil člověk, od kterého jsme původně stahovali a stahování se nám tedy přerušilo.

Kouknete se do "Download queue" (zelenožlutá ikona na horním panelu nebo ctrl+d) a  zobrazí se všechny požadavky ke stahování. Najdete soubor co se Vám přestal stahovat, kliknete na něj  pravým tlačítkem a vyberete volbu "Search for alternates" (hledat jiné zdroje).

Otevře se vám znovu okno, kde naskakují majitelé úplně stejných souborů. Jestli máte v settings/advanced zaškrtnuto "automatically search for alternative.... a automatically match quere, tak se vám automaticky od nich stahuje filelist a nové zdroje se přiřadí k vámi požadovaným souborům. Jestli tyto volby zaškrtnuté nemáte, tak musíte alternativní zdroje přiřadit souboru ručně a to tak, že opt pravým tlačítkem dát volbu "stahovat do" a měl by se zobrazit název souboru, pro který jste hledali náhradní zdroje.

Jestli se vám zadařilo a existují náhradní zdroje, tak to pak ve vaší "Download queue" vypadá zhruba takhle. ----> (každý soubor 8 zdrojů)

 

  • Zrušení stahování + priority

Stahování můžete zrušit dočasně nebo trvale. 

Trvale ho zrušíte tak, že otevřete Frontu souborů ctrl+d a soubor normálně odsraníte klávesou delete

Dočasně lze stahování pozastavit tak, že opět otevřete Frontu souborů a konkrétnímu souboru nebo i adresáři nastavíte opět pravým tlačítkem myši Prioritu pauza. Poté v dolním okně přenosů práve probíhající stahování přerušíte pravým lačítke a volbou Přerušit spojení (Close connection). Někteří klienti už automatick přerušují spojení při zvolení priority Pauza.

Priority slouží k tomu, že některým souborům dáváte přednost před ostatními a oni se Vám snaží stáhnout dříve než ostatní. Závisí to samozřejmě na tom, jestli člověk od koho chcete stahovat má volné sloty. Jestli něčemu dáte nejvyšší prioritu, tak to znamená, že se bude soubor stahovat i když jsou obsazeny všechny sloty kterými maximálně stahujete.

 

  • Oblíbené huby - Oblíbení uživatelé

Oblíbené huby si můžete přidávat do seznamu dvěma způsoby. Buď napíšete do hlavního chatu na hubu, kde se Vám líbí přikaz /fav a nebo si ho můžete přidat z hublist pravým tlačítkem myši. Takto zvolené huby se zobrazují pod ikonkou se žlutou hvězdičkou (ctrl+f). Zde si pak můžete u jednotlivých hubů nastavit heslo v případě, že jste na nějakém hubu registrováni nebo máte dokonce VIP status. Registrace je výhodná pro všechny passive uživatele. Vyhnete se tak banům za někoho jiného!! Registrovat se můžete příkazem +regme napsaným do hlavního chatu na hubu.

Oblíbení uživatelé - přidávají se opět pokliknutím pravého tlačítka myši. Má to tu výhodu, že se pak zobrazují jinou barvou v chatu a můžou mít od Vás přidělěn stálý extra slot pro stahování i když máte všehny již obsazeny.

 

  • Extra sloty

Určitě se dříve či později stane, že Vás někdo požádá o extra slot, když budete mít všechny upload sloty obsazeny. Jestli budete mít dobrou náladu, tak mu jistě vyhovíte. Dělá se to tak, že na uživatelem opět kliknete pravým tlačítkem a z kontextové nabídky přidělíte Extra slot. Někteří klienti umí přidělit slot na určitou dobu jako je to vidět na obrázku vpravo.

Pozor rozdávejte rozumně, aby stahování od Vás mělo ještě nějaký rxchlostní smysl. Měli byste dodržovat minimální rychlost kolem 5 kb/s na slot.

 

  • Magnety / magnetlinky

Magnety nebo-li magnetlinky jsou vlastně TTH "OVĚŘENÝCH a KVALITNÍCH" souborů, které jsou uveřejněny na webových stránkách. Po kliknutí na odkaz magnetlinku se vám automaticky spustív DC++ hledání daného souboru.

Jak postupovat při stahování za pomoci magnetlinků vysvětlije tento návod.

 

DC++ má spoustu zajímavých funkcí. Detailně se tomu věnuje Tatrankův průvodce, kde se pracuje na detailním popsání všech oken programu.

sponzor sekce
     

 

WebZdarma.cz

 

 

http://dcplusplus.unas.cz

NAVRCHOLU.cz